Ny eller brugt bil? Bil på værksted? Kontakt MATCHBILER i Aarhus









Åbningstider

SALG
Alle hverdage Kl. 8:30-17:30
Lør & Søn Kl. 11-16

VÆRKSTED
Man-tors: Kl. 7:30-16:00
Fre: Kl. 7.30-14.15

RESERVEDELE
Man-tors: Kl. 7:30-16:00
Fre: Kl. 7.30-14.15

Kontakt os:

kontakt matchbiler allerede i dag

MATCHBILER
Gunnar Clausens Vej 13A
8260 Viby
Tlf: 87 68 02 00
Mail: match@matchbiler.dk
Facebook: facebook.com/matchbiler

CVR 27 71 50 52

Salgsafdeling: salg@matchbiler.dk
Værksted: vaerksted@matchbiler.dk
Reservedele: reservedele@matchbiler.dk
Administration: admin@matchbiler.dk

Bankforbindelse, Nordea:
Reg: 2640 Konto: 8126 839 600

AAA kvalitetsstempel   AAA bronzeemblem

Job:

job sektion matchbilerMATCHBILER er en virksomhed i konstant udvikling, og vi søger derfor løbende kompetente og erfarne medarbejdere – både til salg, eftermarked og værksted.

Er du interesseret, er du velkommen til at sende os en uopfordret ansøgning, hvor du fortæller lidt om dig selv, hvad du søger, og hvilken erfaring du har.

Ansøgninger sendes til job@matchbiler.dk.

Se nye stillinger her.

– Vi glæder os til at høre fra dig

Salgsafdeling:

Niels Sørensen - Indehaver hos MATCHBILER

Niels Sørensen
Indehaver
40 52 34 88
niels@matchbiler.dk

Morten Iversen - Sælger hos MATCHBILER

Morten Iversen
Salgschef
21 17 24 44
morten@matchbiler.dk

Henning Troelsgaard - Sælger hos MATCHBILER

Henning Troelsgaard
Sælger
29 42 02 09
henning@matchbiler.dk

Alexander Skak Søndergaard - Sælger hos MATCHBILER

Alexander Skak Søndergaard
Sælger
23 62 33 41
alexander@matchbiler.dk

Andy Khoshaba - Sælger hos MATCHBILER

Andy Khoshaba
Sælger
23 93 05 02
andy@matchbiler.dk

Ole Frank Andersen - Sælger hos MATCHBILER

Ole Frank Andersen
Sælger
24 79 73 68
ole@matchbiler.dk

Servicebooking/Indskrivning:

Christian Espersen - Eftermarkedschef hos MATCHBILER

Christian Espersen
Eftermarkedschef
87 68 02 00
ces@matchbiler.dk

Brian Johnsen - Reservedele hos MATCHBILER

Brian Johnsen
Reservedele
87 68 02 00
brian@matchbiler.dk

Anders Højlund - Kundemodtager hos MATCHBILER

Anders Højlund
Kundemodtager
87 68 02 00
anders@matchbiler.dk

Mette Soelberg - Eftermarkedassistent/kundemotager hos MATCHBILER

Mette Soelberg
Eftermarkedsassistent/kundemodtager
87 68 02 00
mette@matchbiler.dk

Bjarne Bøgh - Sælger hos MATCHBILER

Lars Stage Poulsen
Værkfører
87 68 02 00
lars@matchbiler.dk

Administration:

Niels Sørensen - Indehaver hos MATCHBILER

Niels Sørensen
Indehaver
87 68 02 00
niels@matchbiler.dk

Dinna Mouritzen - Regnskabsansvarlig hos MATCHBILER

Dinna Mouritzen
Regnskabsansvarlig
20 43 21 36
dinna@matchbiler.dk

Anette Berg - Administration hos MATCHBILER

Anette Berg
Administration
87 68 02 00
ab@matchbiler.dk

MATCHLEASE:

Thomas Pedersen - Leasing ansvarlig hos MATCHBILER

Thomas Pedersen
Leasing ansvarlig
21 54 00 59
tp@matchlease.dk

VI MATCHER DIT KØRSELSBEHOV

Hos MATCHBILER har vi solgt og serviceret biler siden 1989 og har ydermere altid 120 nyere brugte biler på lager.

Vi har altid bestræbt os på – og gør det stadig – at være nogle af de bedste i branchen. Det betyder, at vores fokus altid er rettet mod dig som kunde.

Vi vil gerne give dig den bedst mulige service, og vi har derfor dine behov for øje, når vi enten hjælper dig med at finde en ny bil eller sørger for, at den bil du har, bliver ved med at køre formidabelt.

Vi glæder os til at byder dig velkommen

HISTORIEN OM ET GODT MATCH

I 1989 grundlagde Niels Sørensen Hørning Autocenter. Fire år senere i 1993 flyttede den lille virksomhed til Skanderborgvej 8 i Hørning, hvor Niels Sørensen og familien rykkede ind i den tilhørende privatbolig.

For hvert år der gik, voksede udbuddet og efterspørgslen på biler, og familiens have og privatbolig måtte tages i brug til udstilling af biler og husning af medarbejder og lagerfaciliteter.

I 1995 blev Hørning Autocenter autoriseret Hyundai forhandler, og Hyundais eksplosive vækst på markedet styrkede virksomhedens salg markant.

1. januar 2005 ændrede Hørning Autocenter i forbindelse med virksomhedens 10 års jubilæum som Hyundai forhandler navn til MATCHBILER. Tiden var kommet, hvor virksomhedens officielle navn skulle matche det image, forretningen igennem årene var blevet kendt for.

1. oktober 2007 var faciliteterne i Hørning for længst blevet for små og MATCHBILER flyttede ind i helt nye rammer på Gunnar Clausens Vej i Viby. Fire gange mere plads blev det til; og i dag rummer vi på vores 3400 m2 et af Danmarks største og mest eksklusive bilhuse.

Et hus der matcher vores kunder.

KIG INDENFOR HOS MATCHBILER

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

På den måde er du altid opdateret med, hvad der sker hos MATCHBILER.


Tilmeld dig her